Investice do firemních dluhopisů

Investujte se zajímavým výnosem do dluhopisů společnosti, kterou si sami vyberete

???

Proč investovat do firemních dluhopisů?

Pokud chcete výnos ze své investice v řádu několik procent, pak nepřehlédněte korporátní dluhopisy. Tyto cenné papíry využívají začínající firmy i velké společnosti k financování svého rozvoje, nových projektů či nákladného výzkumu. Jako investor máte každý rok nárok na pevně stanovený úrok ze své investice a v den splatnosti dluhopisu nárok na vrácení jistiny.

Proč koupit korporátní dluhopisy přes topdluhopisy.cz?

Transparence

Naše dluhopisové tržiště je zcela transparentní, takže vždy znáte přesné parametry investice předem. Víte komu, na jak dlouho, na co a s jakým zajištěním půjčujete. Kompletní informace se dozvíte v prospektech k jednotlivým dluhopisům.

Rating

Každý uveřejněný dluhopis podléhá posouzení našeho týmu z hlediska jeho souladu s předpisy a obvyklosti nastavení emisních podmínek.

Poplatek 3 %

Za investici účtujeme jednorázový poplatek 3 % z investované částky. Za tento poplatek vám otevřeme a po neomezenou dobu povedeme účet u obchodníka s cennými papíry, zajistíme výplaty výnosů na váš bankovní účet a pošleme vám notifikaci o připsaných výnosech. S investicí tak už nemáte spojeny žádné dodatečné poplatky.

Tomáš Pfeiler

O bezpečnosti investice do korporátních dluhopisů

"Korporátní dluhopisy v současnosti nabízí atraktivní výnosy ve srovnání s dluhopisy státními, které se často obchodují se záporným výnosem. Na rozdíl od státních dluhopisů investor většinou podstupuje vyšší kreditní riziko. Toto riziko však lze minimalizovat výběrem kvalitních emitentů – známých společností nebo firem, jejichž závazky jsou zajištěny majetkem. Vůbec nejlepším nástrojem pro snížení rizika je v případě podnikových bondů diverzifikace, které můžete docílit nákupem několika dluhopisů z různých oblastí. Investor do korporátních dluhopisů tak může realizovat zajímavý výnos při únosné míře rizika."

Tomáš Pfeiler
analytik

Často kladené dotazy - FAQ

Co je to dluhopis?

Proč firmy emitují dluhopisy?

Proč investovat do firemních dluhopisů?

Jaké jsou potenciální výnosy a rizika investice?

Jaká je nejnižší možná investice do firemních dluhopisů?

Lze dluhopis odprodat i před jeho splatností?